pl
en

Park maszynowy

Dynamiczny rozwój, pozyskiwanie nowych rynków zbytu oraz wzrost produkcji umożliwia szybkie modernizowanie parku maszynowego pras mechanicznych i hydraulicznych, jak również ich rozbudowanego nowoczesnego oprzyrządowania.

Italmetal posiada własną narzędziownię, która dzięki wyspecjalizowanej kadrze i odpowiedniemu parkowi maszynowemu jest w stanie sprostać wymogom stawianym przez klientów.Hala produkcyjna

Narzędziownia i laboratorium pomiarowe

Research & Development


Sitodruk i tampodruk


Nieustający rozwój to jeden z filarów Italmetal.
Przejawia się to w dokładnej obserwacji dynamiki rynku, śmiałych inwestycjach i ciągłym wprowadzaniu nowości. Jedną z nich jest pilotażowy projekt sitodruku, dzięki któremu firma może sprostać większym potrzebom klientów.

Technika sitodruku jest uniwersalna i pozwala nanosić farbę na wiele materiałów, np. drewno, tkaniny, tworzywa sztuczne i metale. Panele zewnętrzne urządzeń AGD, które wytwarzamy, oznakowane są nadrukami, zawierającymi takie informacje jak numer seryjny, logo czy lista programów pralki lub zmywarki. Teraz możemy wykonywać nadruki w zakładzie, dostarczać klientom w pełni gotowe detale i być samowystarczalni.

Jak powstaje nadruk?
Pomieszczenie przeznaczone do pracy z sitodrukiem spełnia określone wymagania, jeśli chodzi o wilgotność i temperaturę. Warunki są dużo bardziej sterylne niż na hali produkcyjnej, nie ma trocin i opiłków. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższa jakość nadruku. Nic nie powinno przeszkadzać nowym, zakupionym w 2022 roku maszynom: dwóm przeznaczonym do sitodruku, jednej pracującej w technice tampodruku oraz przyrządom służącym do kontroli jakości wykonywanych nadruków m.in. poprzez imitowanie pary wodnej, a zatem sytuacji typowej dla zmywarek. Dopełnieniem wyposażenia działu jest specjalny piec, w którym farba jest utwardzana na materiale.

close